הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין- מה צריך לדעת?

הסכם גירושין נידון בעת קבלת החלטה של מי מהצדדים על פרידה שאז עולה השאלה האם ניתן לסיים את היחסים בדרכי שלום במסגרת הסכם גירושין כולל ובכך לחסוך בעוגמת נפש, בזמן ובמשאבים כלכליים. ההחלטה לפנות להכנת הסכם גירושין צריכה להתקבל ע"י 2 הצדדים שכן יש צורך בשיתוף פעולה של בני הזוג כדי להגיע להסכמות כוללות. ככלל, וככל ואין מקרה מיוחד של הסתרת רכוש/כספים והצדדים מבינים היטב את מצבם הכלכלי ואת השתכרויות הצדדים (רלוונטי לעניין דמי המזונות) מומלץ להגיע להסכם גירושין כולל ובכך לסיים את מערכת היחסים בדרך הולמת ומכובדת ולטובת הילדים. הסכם גירושין כולל בתוכו התייחסות לכל העניינים הנובעים מפרידת בני הזוג ולכן מומלץ בשלב הראשון לפנות לעו"ד גירושין או עו"ד משפחה אשר מומחה בתחום ובקיא בחוקים ובפסיקה הקיימת. כן כדאי לבחור עו"ד משפחה שמשמש גם כמגשר ובכך לנצל זאת ככל וניתן לפניה להליך גישור. ככל ולא יתקבלו הסכמות לא יהיה מנוס מפניה בתביעה מתאימה לבית משפט לענייני משפחה. פסיקתו קובעת ואף פעם לא ניתן לנבא במדויק את תוצאות ההליך המשפטי, ולכן, בטרם הפניה לביהמ"ש יש להיערך בהתאם ולפנות לעו"ד מומחה בתחום. עורכת דין הילה וינטרוב מומחית בעריכת הסכם גירושין וערכה מאות הסכמים שהסתיימו בהצלחה. כמו"כ, עו"ד וינטרוב משמשת גם כמגשרת ומביאה את יכולות הגישור שלה לכל תיק בהן כעו"ד של אחד הצדדים והן במסגרת הליך גישור.

הסכם גירושין – למה מתייחסים

הסכם גירושין- נשאלת השאלה לאילו נושאים יש להתייחס במסגרת הסכם הגירושין? התשובה לכך היא לא פשוטה שכן כל מקרה בהתאם לנסיבותיו והרעיון הוא להתאים לכל זוג את ההסכם שיכלול ככל הניתן כל אפשרות למחלוקת בהתאם לרכוש שנצבר, הילדים, מצבם הכלכלי וכיוצ"ב. באופן כללי, ניתן לחלק את ההסכם ל-3 נושאים עיקריים והם: מזונות ילדים, משמורת ילדים וזמני שהות של כל אחד מהצדדים עימם וכן חלוקת רכוש. כמובן שבכל פרק יש תתי פרקים. כך למשל, במסגרת קביעת דמי המזונות יש להתייחס גם ל"מחציות" חינוך ורפואיות (מדובר בהוצאות נלוות לדמי המזונות שלרוב הצדדים חולקים בהם באופן שווה אלא אם כן פער ההשתכרות בין הצדדים גדול ואז החלוקה נעשית בהתאם ליחס ההשתכרות). כמו"כ, במקרים רבים כיום בהתאם לפסיקות, נהוג לקבוע דמי מזונות מסויימים עבור הילדים עד גיל 6 וכן לקבוע את דמי המזונות לאחר גיל 6 (שאז לרוב קיימת הפחתה). לעניין המשמורת, מעבר לקביעה מיהו ה"הורה המשמורן" (כיום לרוב מדובר באחריות הורית שווה בין ההורים), נהוג להתייחס למרכז החיים של הילדים, מקום מגוריהם, קביעת הגבלת מרחק, התייחסות לאופן גידול הילדים, זרם החינוך, שם המשפחה של הילדים, פרק נפרד לעניין נסיעות לחו"ל וכיוצ"ב. חשוב גם לשים לב לחלוקת חופשות הן בחגים והן במהלך החופש הגדול שכן יש לכך השפעה לטווח הרחוק על הצדדים. מעבר לכך, כמובן שיש להתייחס לנושא הרכוש שעליו יש מחלוקות רבות לרוב- ובפרט לעניין הבית המשותף- מכירתו וחלוקת התמורה, נכסים נוספים, חלוקת זכויות סוציאליות (פנסיה וקרנות השתלמות), כספים שצברו הצדדים בחשבונות הבנק, רכבים, חלוקת מטלטלין ועוד.

הסכם הגירושין  – ייעוץ וטיפול

הסכם הגירושין עליו תחתמו ישפיע עליכם לטווח הרחוק לעוד הרבה שנים קדימה ולאור העובדה, כי לאחר חתימה ואישור של ההסכם בביהמ"ש קשה לפתוח הסכמים מחדש, מומלץ להתייעץ עם עורך דין בעל ניסיון בתחום. הדבר חשוב נוכח העובדה כי הנושא מורכב ומשפיע על ההתנהלות שלכם בעתיד, על הילדים ועל מצבכם הכלכלי. הסכם טוב הוא הסכם שמקיף את כל העניינים הקשורים בפרידה. עורכת דין הילה וינטרוב מומחית בעריכת הסכמי גירושין והצליחה לספק פתרונות מעולים עבור לקוחותיה בדרכים יצירתיות ולשביעות רצונם.

עורכת דין לגירושין הילה וינטרוב

השאירו עכשיו פרטים בטופס:

אשמח לעמוד לרשותך ולספק יעוץ משפטי מותאם אישית, ניתן להשאיר פרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם.

עו"ד לגירושין וענייני משפחה הילה וינטרוב

*המידע המופיע במאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא וכל שימוש במידע הינו באחריות הקורא בלבד.

אהבתם? שתפו הלאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
למאמרים נוספים:

לייעוץ משפטי השאירו פרטים:

דילוג לתוכן