עורך דין ידועים בציבור

מי הם ידועים בציבור? 

ידועים בציבור הם בני זוג אשר מקיימים יחד מסגרת משפחתית מבלי שנישאו. במציאות של ימינו, לא כל אחד יכול או רוצה לעבור דרך דלתות בית הדין הרבני ולהתחתן כדת משה וישראל. במקום זאת, ניתן לפנות למסלול נוסף: הכרה כידועים בציבור. 

קיימת עמימות הן בחקיקה והן בפסיקה לגבי הגדרת "ידועים בציבור". הפסיקה מדברת על מספר קריטריונים ובעיקר ניהול חיי זוגיות וכן ניהול משק בית משותף. התשובה לשאלה האם הצדדים נחשבים לידועים בציבור נלמדת מהראיות וכל מקרה לגופו. עם השנים, הפסיקה הקלה על הקריטריונים לצורך קביעת ההגדרה של ידועים בציבור. כך למשל, נקבע כי תקופה של 3 חודשים בלבד יכולה להספיק על מנת ל"הכתיר" את הצדדים כידועים בציבור [פס"ד אמיר נ' זגר ][כבוד השופט קלינג]. כמו"כ, ישנן פסיקות לפיהן אף אם הצדדים לא ניהלו כלל משק בית משותף וכל אחד מהם התגורר בדירה נפרדת, מאחר והצדדים ראו עצמם כזוג לכל דבר וכך הציגו עצמם בפני הסביבה, הם נחשבו "כידועים בציבור".

עורך דין ידועים בציבור

עורך דין ידועים בציבור – לקבל הכרה בעת ניהול חיי משפחה

רבים מאתנו שואפים, בבוא מן הימים, לבנות תא משפחתי אוהב, תומך ויציב. עם זאת, חשוב להדגיש כי ישנן דרכים רבות למסד את היחסים בין בני זוג. אמנם זוגות רבים בוחרים למסד את יחסיהם באמצעות בית הדין הרבני ולהתחתן. עם זאת, אין זה אומר כי יש באפשרות כולם לעבור דרך הממסד הדתי בארץ ולקבל גושפנקא לנישואין.

מי שאינו מעוניין/אינו יכול להתחתן דרך ביה"ד ניצבת בפניו אפשרות נוספת ומשמעותית לא פחות. אנו מדברים, כמובן, על הכרה כידועים בציבור. מעוניינים להקים תא משפחתי בארץ ולנהל משק בית משותף? אין באפשרותכם להתחתן דרך הרבנות? או שמא מבחינה אידיאולוגית אינכם מעוניינים לפנות אל הממסד הדתי? כדי לקבל את ההכרה בתור ידועים בציבור ולדאוג לכלל הזכויות שלכם ביום שאחרי, יש לפנות אל עורך דין מומחה בדיני משפחה.

אין ספק, בזכות הכרה משפטית זו ידועים בציבור ייהנו ממגוון זכויות סוציאליות לצד הטבות אחרות. וזאת, בדומה לזוגות נשואים. החל מנושאי ירושה וממון, חוק הביטוח הלאומי, ביטוח זקנה, ביטוח שארים וכן הלאה – הכרה זו הינה משמעותית ויש בה יתרונות רבים אך גם סכנות, כל מקרה לגופו.

 

עורך דין ידועים בציבור – לקבל את ההכרה המשפטית

כאשר זוגות מעוניינים לקבל הכרה בתור ידועים בציבור, עליהם להוכיח את הסטטוס הזוגי שלהם. וזאת, בשונה מזוגות נשואים. עם זאת, ובמידה ואתם מעוניינים לקבל את ההכרה המשפטית במעמד זה ולדאוג לכלל הזכויות הרכושיות שצברתם לעתיד, כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם עו"ד ומגשרת הילה וינטרוב.

סגירת תפריט

לייעוץ משפטי השאירו פרטים:

או התקשרו לתיאום פגישה:

דילוג לתוכן