תביעת גירושין

תביעת גירושין מוגשת בהסכמה (כשישנה הסכמה) או על ידי צד אחד להליך (ברוב המקרים) בנסיבות שונות. מטבע הדברים, תביעת הגירושין מוגשת כאשר הצד השני מסרב להתגרש או כשיש טענות כאלו ואחרות בכל הקשור לפרידת הצדדים. תביעת גירושין ניתן לדון אך ורק בבתי הדין הרבניים שהם הסמכות היחידה והבלעדית לדון בנישואי וגירושי הצדדים. עורכת דין הילה וינטרוב מומחית בתביעות גירושין, כמו גם, בנושאים אחרים הקשורים לענייני משפחה.

תביעת גירושין – אילו מחלוקות חשובות קיימות?

תביעת גירושין מוגשת בנסיבות שונות. לעיתים, הסיבה לכך היא מיצוי החיים המשותפים, אבדן האהבה והאינטימיות, התרחקות בני הזוג, אי הסכמות על עניינים מהותיים, התקדמות בן זוג לעומת דריכה במקום של השני וכדומה. חוסר הסכמות יכולות להיות בנושאים שונים, אבל העיקריים ביניהם הם לגבי חלוקת כספים ורכוש, וענייני משמורת וחינוך על ילדים קטינים, אם יש כאלו, כולל גובה דמי מזונות. אם קיים הסכם ממון קודם לנישואים שלדעת התובע אין לו התייחסות מספקת או התחשבות הרי שמדובר במסמך מחייב וחשוב שמומלץ להציגו. בעיות אחרות בנושא הרכוש הם הסתרת רכוש, וכאן יש לעשות מאמץ ולהביא מסמכים וכן לאסוף ראיות. במקרים רבים, כדאי אפילו לשכור שירותי חוקרים פרטיים המתמחים בנושאים כלכליים.

משמורת ילדים

מדובר נושא עיקרי (יחד עם חלוקת זמני השהות עם הילדים) שיש לגביו ויכוחים רבים בעיקר נוכח העובדה כי יש לו השלכה ישירה על גובה דמי המזונות. הויכוח יכול להיות על ביקורים, קבלת דמי מזונות, קביעת נושאים חשובים כמו מקום מגורים, ענייני חינוך ועוד. מאחר ובהליך גירושים מעורבים רגשות ומחלוקות מהעבר, אזי סביר להניח שהם יופיעו ואף יתגברו ויתעצמו בעת הדיונים בבית משפט. לרוב, ההעדפה היא לסגור את המחלוקות בגישור, ו/או בניהול מו"מ של שני הצדדים מבלי להגיע לבית משפט או לבית הדין הרבני. רק כאשר אין מוצא ואין פרטנר להליך הגישור ואין רצון לסיים את מערכת היחסים בטוב, מומלת לפנות בתביעה מתאימה.

תביעת גירושין – דיון בבית משפט

ככל ואין הסכמות, מומלץ לפנות לעורך דין מקצועי שמעורה בכל הפסיקות העדכניות והינו בעל ניסיון בהופעות בערכאות השונות. עורך דין שמכיר את דרכי העבודה של בתי הדין ואת שיטות הדיונים ויכול למנף זאת לטובת הלקוח. הצלחת עורך הדין בהליך תניב הישגים עבור הלקוח הן כלכליים והן אישיים.  מומלץ לפנות לעורכת דין הילה וינטרוב לקבלת ייעוץ ושירות.

עורכת דין לגירושין הילה וינטרוב

השאירו עכשיו פרטים בטופס:

עו"ד לגירושין וענייני משפחה הילה וינטרוב

אשמח לעמוד לרשותך ולספק יעוץ משפטי מותאם אישית, ניתן להשאיר פרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם.

*המידע המופיע במאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא וכל שימוש במידע הינו באחריות הקורא בלבד.

אהבתם? שתפו הלאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

לייעוץ משפטי השאירו פרטים:

דילוג לתוכן