עורך דין לענייני גירושין

גירושין במדינת ישראל עולים חדשות לבקרים. משכך, יש לדעת הן מהם תפקידיו של עורך דין לענייני גירושין, והן את הפרמטרים לאורם נבחר את עורך הדין. מוכנים? בואו נתחיל.

עורך דין לענייני גירושין

גירושין הם דבר נפוץ בישראל, שכן הסטטיסטיקה מעידה על כך ששיעור המתגרשים השנתי עומד על כשליש משיעור הנישאים מדי שנה. משכך, ולאור הקשיים הכלכליים והנפשיים אשר מקים הליך הגירושין, במיוחד כאשר יש ילדים, עלינו לבחון מספר נתונים אודות עורך הדין לענייני גירושין, אשר יסייע בהליך רבות.

תפקידיו של עורך דין לענייני גירושין

לעורך הדין, ככל שמדברים על ענייני משפחה ובפרט גירושין, יכולים להיות מספר תפקידים פוטנציאליים שונים, שכן תפקידו משתנה הן בהתאם למצב העובדתי, והן בהתאם להלך הרוח של הלקוח.

ניהול ההליך בכללותו

ככלל, הליך הגירושין אינו דבר פשוט. החל ממרוץ הסמכויות, דרך הגשת טפסים והוכחות אל בית המשפט וייצוג שוטף בערכאות. עורך דין לענייני גירושין ייקח אחריות מלאה על ניהול כלל ההליך תוך קביעת אסטרטגיה משפטית כוללת, ויאפשר לכם להגיע למצב בו אתם בראש שקט, גם תחת הסערה שמתחוללת.

עורך דין כמגשר – חתימת הסכם גירושין

לא פעם, הצדדים אינם מעוניינים להגיע אל כותלי בית המשפט, בין אם בשל הרצון להימנע מסחבת כלכלית, ובין אם הצדדים מעוניינים לסיים את הליך הגירושין בפיוס וברוח טובה. משכך, עורך דין יכול לשמש גם כמגשר בין הצדדים, וליצור הסכם גירושין, אשר יגלם את רצון הצדדים ולאפשר פירוד הדדי, בהסכמה ובשלוות נפש. ההמלצה היא תמיד לנסות להגיע להסכמות בטרם פניה להליך משפטי.

בעת ניצול – עורך הדין כמבטל הסכם גירושין

לא פעם, בשל הרצון לצאת ממערכת יחסים כובלת ולא רצונית, נאלץ אחד מהצדדים להסכים להסכם גירושין דרקוני, אשר מותיר אותו במצב קשה למדי. במקרים אלו, עורך הדין יכול להגיע ככלי עזר, ולמנוע את מימושו.

עורכת דין לענייני גירושין
גירושין והליך בחירת עורך דין לענייני גירושין

הליך בחירת עורך הדין לענייני גירושין

לאחר שעמדנו בקצרה על תפקידיו המרכזיים של עורך הדין לענייני גירושין, נותרת עתה השאלה החשובה ביותר, אשר תשפיע רבות על המשך ההליך המשפטי שלכם – כיצד יש לבחור עורך דין לענייני גירושין?

  • מקצועיות – הדין האישי במדינת ישראל הוא דין היברידי. בעוד חלק מהדין נקבע בהתאם לדין הדתי של כל אדם, נושאים אחרים נקבעים בהתאם לדין האזרחי. משכך, ישנה חשיבות מוגברת למקצועיות דווקא בנושאי הגירושין, שכן הדבר יכול להוביל למצב האופטימלי עבורכם. מומלץ לפנות לעו"ד גירושין שתחום התמחותו המרכזי הינו גירושין ולא למשרדים שבין היתר עושים על הדרך גם דיני משפחה נוכח הניסיון והמקצועיות הדרושים בתחום שכזה.
  • המלצות – בדומה לכל מוצר או שירות אשר תרכשו בחייכם, יש לבחון גם את ההמלצות אשר עומדות גם לעורך הדין שתבחרו. בין אם מדובר על המלצות מחברים, מהרשתות החברתיות ולעיתים אף מגורמים שיווקיים שונים, יש לבחון את ההמלצות של עורך הדין, שכן משקפות את טיב השירות שלו.
  • פגישה אישית וכימיה עם עורך הדין – רמת ההתאמה האישית, בין עורך דין ללקוח, היא חשובה למדי, שכן מדובר על אדם שידע את כל הסודות, הקשיים והסערות שיתחוללו בנפשכם בתקופה הקרובה, במיוחד כאשר מדובר על גירושין. משכך, הקפידו לבחור עורך דין עמו אתם מרגישים בנוח, הן בקבלת הביקורת והן בהשמעתה. כמו"כ, בחנו את הכימיה והחיבור שלכם לעורך הדין שכן עליכם לצאת מנקודת הנחה שאותו אחד ילווה אתכם משך תקופה ארוכה לעיתים.

לסיכום – עורך דין לענייני גירושין

לאור העובדה שגירושין הן דבר נפוץ בישראל, יש להכיר הן את הפעולות הנפוצות של אלו, הן חתימת וביטול הסכמי גירושין וכן ליווי ההליך במלואו. כמו כן, עמדנו על שלושת הפרמטרים העיקריים לבחירת עורך הדין שלכם. לייעוץ נוסף, אתם מוזמנים לפנות להילה וינטרוב, עורכת דין ומגשרת מומחית בתחום הגירושין.

עורך דין לענייני גירושין
עורך דין לענייני גירושין - עורכת דין הילה וינטרוב לענייני משפחה וגירושין

תוכן עניינים

עורכת דין לגירושין הילה וינטרוב

השאירו עכשיו פרטים בטופס:

עו"ד לגירושין וענייני משפחה הילה וינטרוב

אשמח לעמוד לרשותך ולספק יעוץ משפטי מותאם אישית, ניתן להשאיר פרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם.

*המידע המופיע במאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא וכל שימוש במידע הינו באחריות הקורא בלבד.

אהבתם? שתפו הלאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

לייעוץ משפטי השאירו פרטים:

דילוג לתוכן