גירושין

תביעת כתובה

תביעת כתובה

כתובה מוכרת לנו כמסמך עליו כתוב סכום, ואותו מעניק הגבר לאישה בטקס הנישואין הסימבולי. אולם, לכתובה נפקות כלכלית, שכן מדובר על חוזה מחייב לכל דבר במקרים מסויימים. מהי תביעת כתובה, ומדוע יש לפנות לעורך דין בנושא?

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה מומלץ

עו"ד לענייני משפחה מומלץ

ישראל, לצערנו הרב, רוויית גירושין. משכך, לא פעם אנו נדרשים להגיע אל משרדו של עורך הדין לסיוע. אז איך יודעים האם האדם שמולנו הוא עו"ד לענייני משפחה מומלץ? הישארו עמנו.

קרא עוד »
מרוץ הסמכויות

מרוץ הסמכויות

הליך גירושין יכול להתנהל בפני אחת משתי ערכאות, ביה"ד הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. לאור העובדה שהראשון שמגיש את הבקשה לערכאה מסוימת בוחר היכן היא תתדיין ובהמשך גם בוחר היכן להגיש את התובענה, מוגדר המצב כמרוץ. אז מהו מרוץ הסמכויות, ומה ההמלצות העיקריות?

קרא עוד »
יישוב סכסוך

יישוב סכסוך

כיום, מכוח החוק להסדר התדיינויות, עניינים רבים אשר מובילים לסכסוכים במשפחה מחייבים קיומו של הליך יישוב סכסוך. במסגרת ההליך, תיערך פגישת מהו"ת אחד לפחות או מספר פגישות מהו"ת, אשר יכולות להביא ליישוב הסכסוך, הרגעת הרוחות ויציאת הצדדים לדרך חדשה. אז מהו יישוב סכסוך?

קרא עוד »
עורך דין לענייני גירושין

עורך דין לענייני גירושין

גירושין במדינת ישראל עולים חדשות לבקרים. משכך, יש לדעת הן מהם תפקידיו של עורך דין לענייני גירושין, והן את הפרמטרים לאורם נבחר את עורך הדין. מוכנים? בואו נתחיל.

קרא עוד »
הגשת תביעת גירושין בליווי עורכת דיו מיומנת

תביעת גירושין

תביעת גירושין מוגשת בהסכמה (כשישנה הסכמה) או על ידי צד אחד להליך (ברוב המקרים) בנסיבות שונות. מטבע הדברים, תביעת הגירושין מוגשת כאשר הצד השני מסרב

קרא עוד »

הליך הגירושין – לא פשוט

הליך הגירושין אינו הליך פשוט. לאחר שנים של זוגיות, השינוי הדרמטי בחיים יכול להביא לקשיים רבים, במיוחד כאשר ילדים מעורבים בסיפור.

הקשיים העיקריים אשר עולים לעניין זה הם הקשיים הכלכליים והנפשיים. לעניין הקושי הכלכלי, הפרדת הכוחות יוצרת מצב פיננסי שונה – בעוד כל הפרמטרים נשארים זהים כמעט לחלוטין, דוגמת מספר הילדים, הצורך במדור וכו', ההכנסה יורדת, לעיתים ביותר מ –50%. קושי זה, לצד הצורך להסתגל למציאות חדשה, בה אתם לעיתים מגיעים לבית ריק, ללא אדם שיכיל ויסייע ברגעים קשים, הופכים את ההליך לקשה למדי.

הנושאים הנידונים – מה צריך להחליט?

במסגרת הדיון אודות הגירושין, בין אם במסגרת משפטית כלשהי, מסגרת גישור או בין הצדדים עצמם, יש להחליט אודות מספר נושאים בעלי משמעות ארוכת טווח. בין היתר, ניתן למנות את את זמני השהות עם הילדים, שיעור המזונות, חלוקת הרכוש ורבים נוספים. משכך, עולה כי עורך הדין מהווה גורם הכרחי, שעל שירותיו לא ניתן לוותר.

עורך דין לגירושין – אפיק הפעולה המומלץ

כאמור, עורך דין הוא הפתרון עבור מרבית הבעיות שלכם במהלך ההליך. ככל שמדברים על גירושין, עולים מספר תפקידים שונים בהם יכול לשמש עורך הדין, ומשכך, זה יכול להעניק מספר פתרונות, בהתאם לרצון הלקוח.

תפקיד ראשון – עורך דין כמגשר

לא פעם הצדדים מעוניינים לסיים את הליך הגירושין בנועם, זאת לשם יצירת מסגרת משפחתית מיטיבה עם הילדים, ויציאה לדרך חדשה בצורה יפה. במקרים אלו, תפקידו של עורך דין הוא לגשר על הפערים שבין הצדדים, תוך הכלה וניסיון להטיב עם שניהם.
במקרים אלו, יתווך עורך הדין בין רצונותיהם של שני הצדדים, עד להגעה להסכם גירושין המקובל עליהם. אולם, ייתכן מצב בו הסכם גירושין ייכרת בין השניים גם לאחר ניהול הליך משפטי.

ניהול ההליך המשפטי

לעיתים הצדדים אינם מצליחים להגיע אל עמק השווה, ובמקרים אלו, לשם חתימת הסכם גירושין, מהווה עורך הדין כמייצג של אחד הצדדים בפני הערכאות השונות. במקרים אלו, על עורך הדין מוטלת האחריות לניהול ההליך המשפטי בכללותו, לרבות ייצוג מול השופטים, איגוד ידע ופריסת בקשות שונות עם תימוכין שונים, ועליו לדאוג שמצבו של לקוחו יהא אופטימלי בכדי להביא לתוצאה הרצויה.

עורך דין לענייני גירושין

עורך דין לענייני גירושין – עורכת הדין הילה וינטרוב

איך בוחרים עורך דין לענייני גירושין?

ככלל, נהוג להכיר בשלושה פרמטרים כחשובים ביותר, במיוחד כאשר מדובר על הליך גירושין. ראשית, לאור העובדה שהדין בענייני גירושין וכריכה הוא היברידי, קרי, דתי ואזרחי יחדיו, יש לשקול בכובד ראש את מקצועיותו של עורך הדין, שכן במקרה זה, ידע שווה זהב.

מעבר לכך, נהוג לבחון את ההמלצות שעומדות לעורך הדין, מטעם אנשים שעסקו עמו בעבר, וכן להתרשם באופן אישי ובלתי אמצעי בפגישת ייעוץ. כך, תוכלו להבטיח שלצד קבלת מבוקשכם, עורך הדין יעמוד לצדכם בכל רגע נתון. נקודה חשובה ביותר היא הכימיה שיש לכם עם עורך הדין כי הוא זה שילווה אתכם לאורך זמן ועליכם לדעת שהוא קשוב ומכיל. לכן מומלץ להגיע לפגישת ייעוץ ראשונית מסודרת ולבחון זאת.

הילה וינטרוב – עורכת דין ומגשרת

לאחר שסקרנו את עולם הגירושין, ואת תפקידיו של עורך הדין בהליך עד לקבלת הסכם גירושין, הן כמגשר והן כמייצג בערכאות ככל שהנכם מעוניינים בעורכת דין מקצועית, אמינה, בעלת המלצות והרגישות הנדרשת, פנו אלינו, אנחנו נדאג לשאר.

לייעוץ משפטי השאירו פרטים:

דילוג לתוכן