close
search
צור קשר
close

השאירו פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם :

  רוצה לקבוע פגישה? אבל בזמן שנוח לך? בחר ביומן תאריך ושעה שנוחה לכך ופנויה ביומן שלי

  לתיאום פגישה ביומן

  תביעת גירושין

  תביעת גירושין מוגשת בהסכמה (כשישנה הסכמה) או על ידי צד אחד להליך (ברוב המקרים) בנסיבות שונות. מטבע הדברים, תביעת הגירושין מוגשת כאשר הצד השני מסרב להתגרש או כשיש טענות כאלו ואחרות בכל הקשור לפרידת הצדדים. תביעת גירושין ניתן לדון אך ורק בבתי הדין הרבניים שהם הסמכות היחידה והבלעדית לדון בנישואי וגירושי הצדדים. עורכת דין הילה וינטרוב מומחית בתביעות גירושין, כמו גם, בנושאים אחרים הקשורים לענייני משפחה.

  תביעת גירושין – אילו מחלוקות חשובות קיימות?

  תביעת גירושין מוגשת בנסיבות שונות. לעיתים, הסיבה לכך היא מיצוי החיים המשותפים, אבדן האהבה והאינטימיות, התרחקות בני הזוג, אי הסכמות על עניינים מהותיים, התקדמות בן זוג לעומת דריכה במקום של השני וכדומה. חוסר הסכמות יכולות להיות בנושאים שונים, אבל העיקריים ביניהם הם לגבי חלוקת כספים ורכוש, וענייני משמורת וחינוך על ילדים קטינים, אם יש כאלו, כולל גובה דמי מזונות. אם קיים הסכם ממון קודם לנישואים שלדעת התובע אין לו התייחסות מספקת או התחשבות הרי שמדובר במסמך מחייב וחשוב שמומלץ להציגו. בעיות אחרות בנושא הרכוש הם הסתרת רכוש, וכאן יש לעשות מאמץ ולהביא מסמכים וכן לאסוף ראיות. במקרים רבים, כדאי אפילו לשכור שירותי חוקרים פרטיים המתמחים בנושאים כלכליים.

  מדובר נושא עיקרי (יחד עם חלוקת זמני השהות עם הילדים) שיש לגביו ויכוחים רבים בעיקר נוכח העובדה כי יש לו השלכה ישירה על גובה דמי המזונות. הויכוח יכול להיות על ביקורים, קבלת דמי מזונות, קביעת נושאים חשובים כמו מקום מגורים, ענייני חינוך ועוד. מאחר ובהליך גירושים מעורבים רגשות ומחלוקות מהעבר, אזי סביר להניח שהם יופיעו ואף יתגברו ויתעצמו בעת הדיונים בבית משפט. לרוב, ההעדפה היא לסגור את המחלוקות בגישור, ו/או בניהול מו"מ של שני הצדדים מבלי להגיע לבית משפט או לבית הדין הרבני. רק כאשר אין מוצא ואין פרטנר להליך הגישור ואין רצון לסיים את מערכת היחסים בטוב, מומלת לפנות בתביעה מתאימה.

  תביעת גירושין – דיון בבית משפט

  ככל ואין הסכמות, מומלץ לפנות לעורך דין מקצועי שמעורה בכל הפסיקות העדכניות והינו בעל ניסיון בהופעות בערכאות השונות. עורך דין שמכיר את דרכי העבודה של בתי הדין ואת שיטות הדיונים ויכול למנף זאת לטובת הלקוח. הצלחת עורך הדין בהליך תניב הישגים עבור הלקוח הן כלכליים והן אישיים.  מומלץ לפנות לעורכת דין הילה וינטרוב לקבלת ייעוץ ושירות.

  הגשת תביעת גירושין

  כל זוג שעומד תחת החופה מאמין, או לכל הפחות מקווה, שהאהבה תישמר ושהם יישארו ביחד לאורך כל החיים. המציאות, כידוע, לא תמיד מיישרת קו עם החלומות ומספר הזוגות שבוחרים להתגרש נמצא במגמת עלייה מתמדת. במקרים שבהם אין הסכמה לגבי חלוקת הרכוש ו/או גידול הילדים אם ישנם, נדרשת הגשת תביעת גירושין ובצידה חלוקת הרכוש. באופן טבעי כדאי לעשות זאת בעזרת עורכת דין שזו המומחיות שלה – עו"ד הילה וינטרוב היא מומחית לדיני משפחה וגם מגשרת גירושין שכבר סייעה לרבים ורבות להתגרש נכון.

  דגשים חשובים לגבי תביעת גירושין

  • בחירה מושכלת של הערכאה השיפוטית – תביעות הקשורות לפרידה (חלוקת זמני שהות, מזונות, חלוקת רכוש) נידונות בשני סוגי ערכאות: בתי משפט לענייני משפחה ובתי דין רבניים. מאחר שייתכנו הבדלים, ואפילו משמעותיים, בהתייחסות למצבים שונים כמו בגידה, "אישה מורדת" ועוד וכן צווים ייחודיים כמו "צו למדור ספציפי" הקיים בבית הדין ישנה חשיבות רבה לבחירת הערכאה הטובה ביותר עבורך. תביעת גירושין מחויבת להיות נידונה באחד משני בתי הדין או בשניהם.
  • סעדים זמניים – תביעות הקשורות לגירושי הצדדים מתבררות, לפחות בחלק מהמקרים, במשך תקופה ארוכה יחסית. בהתאם ייתכן צורך בהגשת בקשות לסעדים זמניים – למשל צווי מניעה לגבי פעולות ברכוש המשותף, צווים לגילוי מסמכים, מזונות זמניים ועוד.
  • גישור גירושין – עוד לפני הגשת תביעה כדאי בחלק מהמקרים לשקול הליך גישור. בעזרת גישור גירושין ניתן לגשר על פערים שונים בין בני הזוג ולייצר הסכמות שיהוו בסיס למצב Win-Win, כך שכולם יוכלו לפתוח פרק חדש בחיים עם מינימום משקעים ומקסימום משאבים.
  • יישוב סכסוך – על-פי החוק הקיים הגשת תביעת הגירושין אפשרית רק לאחר קיום הליך יישוב סכסוך שכולל מפגשים שנקראים מהו"ת (מידע היכרות ותיאום). כדאי להיעזר בעו"ד מנוסה כבר לקראת שלב זה שכן במקרים רבים ניתן לפתור את הסכסוך עוד בשלב המקדמי באמצעות הסכם כולל.

  הגשת תביעה לגירושין – מקצוע שהוא שליחות

  עבור עו"ד הילה וינטרוב, העבודה לרבות הגעה להסכם כולל וכשאין ברירה, הגשת תביעת גירושין, היא לא פחות משליחות. עוד בטרם הוסמכה כעו"ד התאפיינה הילה ביכולות קשב גבוהות וברצון להושיט עזרה. לאחר שצברה ניסיון של שנים ובפרט בתחום המשפחה, היא יכולה כמובן לסייע והיא אכן עושה זאת מתוך מחויבות מלאה ובנחישות. לצד המקצועיות חסרת הפשרות עו"ד וינטרוב, מתנהלת גם ברגישות מרבית כדי שהטלטלה שבפרידה לא תהיה קשה יתר על המידה.

  איך מגישים תביעת גירושין?

  איך מגישים תביעת גירושין?

  תביעת גירושין מוגשת על ידי צד אחד ברוב המקרים לאחר שמוצו ניסיונות הידברות קודמים. הרצון של התובע הינו לקבל את זכויותיו המוקנות לו על פי החוק. התביעה מוגשת לבית הדין הרבנ שלו הסמכות היחידה והבלעדית לדון בגירושים של בני זוג שנישאו כהלכה. הילה וינטרוב עורכת דין ומגשרת עוסקת רבות בתחום הגירושין וניתן לקבל

  תביעת גירושין מפורטת ומסודרת

  תביעת גירושין הנערכת בעזרת עורך דין מפרטת את נסיבות המקרה ואת הדרישות הספציפיות. הרצון בגירושין נובע, לרוב, מקשיים בהתנהלות המשותפת הנוצרת מסיבות שונות. קשיים כלכליים, אובדן האינטימיות והאהבה, אי הסכמות על נושאים מהותיים במערכת היחסים ולגבי הילדים, חשד לבגידות, מחלוקות בכל הקשור לחינוך הילדים וגידולם ועוד. בשלב זה קיימות מחלוקות על נושאים חשובים. מקובל לחלק את העניינים ל-3 קטגוריות "על"- חלוקת רכוש משותף, חלוקת זמני שהות עם הקטינים שהינם מתחת לגיל ,18 וכן, קבלת דמי מזונות עבורם. קיימות מחלוקות אחרות שהן פחות מהותיות ואשר אליהן, לרוב, ניתן לקבל הסכמות משותפות. הנושא הרגיש ביותר הוא הילדים. הכנת התביעה כרוכה בעבודה רבה כולל בדיקות כלכליות ואחרות והבאת אסמתכאות ומסמכים תומכים בטענות. ההכנה הופכת למורכבת יותר כאשר קיים הסכם ממון בו יש להתחשב, אם יש חשש להסתרת רכוש והון ועוד.

  תהליך מסודר

  לאחר שכל המידע מוגש לעורכת הדין היא תכין את התביעה. היא תשים דגש חשוב בנושא הילדים ותבקש לקבל דמי מזונות מתאימים עבורם במקרים המתאימים. צריך לציין כי חלוקת הרכוש אפשרית מבחינה טכנית ויש דרכים מקובלות לעשותה תוך היעזרות בגורמי מקצוע רלוונטיים כמו אקטואר, שמאי ועוד, אלא אם מדובר במקרים המורכבים של הברחות רכוש. עורך הדין יטען היטב לטובת לקוחו, יציג מסמכים כלכליים ואחרים רלוונטיים למקרה, ימצא תקדימים משפטיים התומכים בטיעוניו וינסה להשיג פסק דין הולם לטובת לקוחו.

  משרד בניהול מסודר

  הילה וינטרוב עורכת דין ומגשרת מתמחה בתחום הגירושין ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי המלווה ביחס אישי ומקיף וכולל אמפטיה, הקשבה וייעוץ מותאם באופן ספציפי לכל לקוח. עו"ד וינטרוב בעלת ידע רב וניסיון של שנים בתחום וניתן לפנות אליה בכל עניין הקשור לגירושין.

  form-image

  לתיאום שיחת ייעוץ ראשונית

   תחומי עיסוקים נוספים

   דילוג לתוכן