חלוקת רכוש בגרושין

במסגרת חלוקת רכוש בגירושין, מומלץ להגיע להבנות – וכך לייעל את ההליך כראוי וברוח טובה. אכן, לאורך השנים האחרונות הסטטיסטיקה מציגה תמונת מצב עגומה כאשר זוגות נשואים רבים בוחרים להפריד כוחות – ולפרק את החבילה. עם זאת, לאורכה של הזוגיות נצבר רכוש רב וזו אחת הסיבות בגינן אנשים רבים חוששים לפתוח בהליך גירושין, נוכח החשש לאבד רכוש שנצבר. כיצד ניתן להגיע אל עמק השווה ולחלק את הרכוש? כיצד אבטיח את זכויותיי בעת פרידה? לשם כך, אתם מוזמנים לפנות אל עו"ד ומגשרת הילה וינטרוב. מומחית זו עוסקת בתחום דיני המשפחה. החל מנושאי משמורת, מזונות, רכוש, פירוק שיתוף, אבהות ועד הסכמי ממון, הסכמי גירושין והסכמי שלום בית – תקבלו מענה מקצועי ואישי.

חלוקת רכוש בגירושין: להגיע לפשרה

לאורך השנים, אנו מתמודדים עם מגוון קשיים ואתגרים – כאשר הליך גירושין הוא ללא ספק אחד מהם. אכן, מדובר בהתמודדות לא פשוטה כלל וכלל כאשר האהבה שפעם הייתה הופכת כעת לאיבה עצומה. בהליך גירושין אנו רואים לא פעם כי לעיתים האדם שהיה הקרוב אליך ביותר הופך להיות אויבך. במקביל, על בני הזוג המעוניינים להתגרש לבצע מספר פעולות קרות ומנוכרות – אך הכרחיות לשם סיום הפרק הנוכחי בחייהם ותחילתו של אחד חדש. אחת מהפעולות הנדרשות הינה חלוקת רכוש בגירושין.

בהתאם לחוק יחסי ממון, אופן חלוקת הרכוש בעת הליך הגירושין יתבצע שווה בשווה למעט חריגים (כמו הסכם ממון, ירושות ומתנות, כספים שהתקבלו כתוצאה מתאונות דרכים וכויוצ"ב). קיימת הבחנה בין רכוש משותף הנצבר על ידי בני הזוג לאורך שנות הזוגיות לבין רכוש הנצבר לפני תחילתה של הזוגיות. וזאת, לצד רכוש אשר עבר בירושה. במקביל, נדגיש כי במקרים רבים מצב זה יכול להיות סבוך ופתלתל למדי ואינו חד משמעי. בשל כך, רצוי לפנות אל עורך דין המתמחה בענייני משפחה. כך למשל, דירה שנרכשה ע"י אחד הצדדים בטרם נישאו. המצב אינו חד משמעי. ככל והצדדים ניהלו מערכת יחסים מספר רב של שנים, התגוררו בדירה משך שנים, שיפצו אותה, השביחו אותה וכו' כך ייטה בית משפט לקבוע, כי הצד האחר זכאי למחצית הדירה (אף אם היא נרכשה בטרם נישאו הצדדים) וזאת כל עוד אין הסכם ממון. כמובן כל מקרה לגופו, וישנם מספר פרמטרים שבית משפט בוחן אולם מדובר בדוג' אחת הממחישה את החשיבות בעריכת הסכם ממון, בעיקר, אך לא רק אם יש בידי מי מהצדדים נכסי נדל"ן בטרם הנישואים.

עו"ד הילה וינטרוב, מומחית בתחום דיני המשפחה והגירושין תסייע לכם גם במקרים בהם לא נחתם הסכם ממון טרם החתונה. בהיעדרו של הסכם זה, על עורך הדין לסייע בעת חלוקת הרכוש כראוי. מתקשים להגיע לפשרה? ליווי משפטי ומקצועי זה יאפשר לכם לפנות אל הערכאות השונות – ולהתקדם קדימה בבטחון עד למתן פסק דין סופי.

חלוקת רכוש  בגירושין – לקבל את הסיוע הדרוש

הליך הגירושין הוא איננו הליך פשוט; להיפך. חלוקת רכוש היא אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לעניינים אשר יש עליהם מחלוקות רבות בזמן הפרידה. זקוקים לסיוע בנושא זה? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר .

במסגרת הליך גירושין חלוקת רכוש הינו שלב בלתי נמנע ואף הכרחי. בתיקים רבים הרכוש נמצא במרכז הסכסוך. במילים אחרות, כדי שניתן יהיה לקבל חזרה את השליטה על הכספים והנדל"ן שצברתם לאורך השנים. כדי להגיע לפשרה הרצויה כמו גם לשמור על רוח טובה לאורך יישוב המחלוקות וכן כאשר הנכם נדרשים לנהל מאבק כדי לקבל את רכושכם, מומחית זו תייעץ ותלווה אתכם שלב אחר שלב במקצועיות הדרושה, תוך בניית אסטרטגיה בתיק שתבטיח את זכויותיכם בבוא העת.

חלוקת רכוש בגירושין

הליך גירושין חלוקת רכוש – לבצע זאת באופן הוגן ומכובד

ככל שאנו מתבגרים, כך אנו צוברים רכוש רב יותר. בין אם מדובר בנדל"ן, כספים בחשבונות בנק, ירושות וכן הלאה, בבואנו להיכנס לברית הנישואין מומלץ כיום במצב שבו ישנו פער כלכלי בין הצדדים להגן על רכוש זה – ולנסח הסכם ממון מקיף. כך, במקרה בו נחליט בבוא הזמן להתגרש או להיפרד מבן או בת הזוג – נוכל להתחיל פרק חדש עם הנכסים והכספים הרלוונטיים שנצברו לפני מערכת היחסים ולא נתחרט על כך שלא עשינו זאת מבעוד מועד.

עם זאת, לא כל בני זוג מגיעים למסקנה מתבקשת זו ועורכים הסכם ממון. בהתאם, במקרים בהם הם מחליטים להיפרד ולפתוח בהליך גירושין, יהיה עליהם להגיע לפשרות שונות – בייחוד כאשר מדובר בחלוקת הרכוש. נקודת המוצא היא כי הרכוש המשותף, אשר נצבר לאורך שנות הנישואין, יתחלק שווה בשווה והכל בהתאם לחוק יחסי ממון. עם זאת, במצבים בהם אין הסכמה של הצדדים לחלוקת הרכוש ייתכן ויתעוררו מחלוקות בעת פרידה. וזאת, משום שישנו רכוש רב אותו מורכב להעריך ולכמת. אנו מדברים, בין היתר, על זכויות סוציאליות, מוניטין עסקי, "פיצוי" על כך שהאישה תרמה לבית ואפשרה לגבר לצאת ולהשתכר או להיפך, מקרים של הימורים של אחד הצדדים, אלימות ועוד.

לשם כך, וכדי שניתן יהיה להגיע להערכה ובחינה מדוקדקת, יש לפנות אל עורך דין מקצועי המומחה בתחום דיני המשפה בכלל והליך הגירושין בפרט. מעוניינים להגיש תביעה לחלקות רכוש? ברצונכם לברר את זכאותכם בנוגע למניות, זכויות סוציאליות ומוניטין? ייעוץ וטיפול משפטי זה יסייע לכם להגיע לתוצאה הוגנת ומכובדת.

הליך חלוקת רכוש בגירושין  – ערכי המצוינות והאמינות

הליך גירושין יכול להיות הליך מהיר ונעים (באמצעות גישור והגעה להסכמות) ולעיתים יכול להיות מורכב ומתיש. עם זאת, כדי שניתן יהיה להגיע להסכם הוגן ולחתום עליו, אתם מוזמנים לפנות אל עו"ד ומגשרת הילה וינטרוב אשר צברה ניסיון רב משך השנים בגישורים ובהגעה למאות הסכמים בדרכי שלום אשר דוגלת בראש ובראשונה לנסות ולמצות את כלל האפשרויות בטרם פתיחת הליך משפטי והכל כשטובת הילדים לנגד עיניה. משכך, מרבית התיקים בניצוחה הסתיימו בהסכמים שזכו לשבחים בקרב שופטים בבתי המשפט השונים. גם כשהמצב נראה בלתי אפשרי, מבחינתי תמיד קיימת האפשרות להגעה להסכם כולל.  אני חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2013, וצברה ניסיון וידע רב מספר שנים באחד המשרדים הבולטים והמובילים בארץ בתחום. מעבר לכך, היא מחזיקה בערכי המקצועיות ואמינות – תוך מתן שירות אדיב לקהל הלקוחות.

גירושין חלוקת רכוש

גירושין חלוקת רכוש הוא תהליך בלתי נמנע בעת פרידת בני זוג שחיו יחדיו וצברו רכוש לאורך החיים המשותפים. הצעד הנ"ל הינו מתבקש, וכמובן, גם נדרש בהתאם לחוק יחסי ממון ובתי המשפט הפוסקים בנושא. גירושין מתקיימים בנסיבות שונות שחלקן בהסכמה ואחרות מלוות בחלוקות וסכסוכים. המקרים המורכבים והבלתי פתירים בין הצדדים מגיעים להכרעת בתי המשפט לענייני משפחה או לבתי הדין הרבניים אולם לא רק הם. כך למשל, גם תיקים "פשוטים" יותר אשר על פניו ניתן היה לסיימם בהסכם כולל, לעיתים מגיעים להתדיינות משפטית אך ורק נוכח "אגו" של מי מהצדדים והרצון להילחם בכל הכוח. עו"ד הילה וינטרוב מתמחה בחלוקת רכוש בעת גירושין ובידה לסייע בנושא.

גירושין חלוקת רכוש – איך ההליך מתבצע?

במקרה של גירושין חל על הצדדים חוק יחסי ממון- ויש לבצע איזון משאבים כלומר חלוקה של כל המשאבים שווה בשווה למעט במקרים בהם נחתם הסכם ממון, או שמדובר בכספי ירושה/מתנה ולחלופין כשיש נסיבות מיוחדות (מי מהצדדים הימר או הבריח נכסים ואז החלוקה לא תהא שווה). לרוב, במסגרת הסכם גירושין, יותר קל להגיע להסכמות בענייני רכוש, שכן הצדדים חולקים את כל הנכסים, הזכויות והכספים שצברו. כשאנו מדברים על רכוש יש להבחין בין כספים הצבורים בחסכונות, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה ועוד לעומת רכוש אחר כמו נכסי נדל"ן, כלי רכב, תכשיטים וכדומה. לגבי המוצרים הפיננסיים אזי החלוקה יכולה להיעשות בפשטות ועל פי הסכומים הנומינאליים. למשל, בן זוג שיש ברשותו כספי פנסיה צבורים על שמו שלא ניתן לפדותם בעת הזאת, ימשיך להחזיק בהם ויפצה את השני בסכום כספי אחר, וכן הלאה לחלופין ניתן לגשת האקטואר והוא יערוך תחשיב מדויק ביחס לחלוקה ההוגנת.

גירושין חלוקת רכוש  – חלוקת רכוש ודירות

כאשר יש דירות ונכסים במקרים כאלו, מבחינים במספר פתרונות אפשריים. האחד הוא מכירת כל הנכסים וחלוקת התמורה בין הצדדים או העברת נכסים מצד אחד לשני בהסכם מסודר, אפשרות פחות מועדפת אך לעיתים קיימת כאשר יש הבנה ורצון כי הילדים יישארו באותו הבית עד שיגדלו ולכן דוחים את המכירה עד שימלאו לילדים למשל 18 שנים כדי לא לגרום להם לשינויים מרחיקי לכת בנוסף לפרידת הוריהם. המטרה היא להגיע למצב שבו עם פרידת הצדדים יפרידו גם את כל רכושם כדי למנוע חיכוכים עתידיים העלולים להעיב על התנהלות המשפחה. ככל ואין הסכמות בין הצדדים, ומתנהל הליך משפטי, לרוב בית המשפט יורה על פירוק שיתוף בבית ובאם הצדדים לא יצליחו למכור אותו בכוחות עצמם הבית יועבר לכינוס ויתמנו כונסי נכסים למכירת הבית.

גירושין חלוקת רכוש  – עריכת הסכם

כל ההסכמות חייבות למצוא ביטוי בהסכם מסודר אשר יוגש לאישור בית המשפט לענייני משפחה. מומלץ להיעזר בשירותי עורכת דין הילה בעלת ניסיון רב בחלוקת רכוש במסגרת הסכם גירושין או תביעה רכושית. הייעוץ יכול להינתן לשני הצדדים במשותף או לצד אחד, באופן אישי ומקצועי.

חלוקת רכוש בגירושין בהתאם לחוק יחסי ממון

חלוקת רכוש בגירושין מהווה נדבך חשוב בכל הסכם אשר במסגרתו נפרדים בני הזוג ומפרידים בין היתר את ענייני הרכוש ביניהם. ככלל, החלוקה נעשית בהתאם לחוק יחסי ממון באופן שווה, אלא אם כן, יש נסיבות מיוחדות לחלוקה שאינה שווה או כאשר קיים הסכם ממון שנערך בין הצדדים בטרם נישאו או במהלך הנישואין. תהליך הפרידה יכול להיעשות בהסכמה, בדרכי נועם תוך כיבוד הדדי. לחילופין, עלולים להיווצר מחלוקות כבדות משקל בנוגע לרכוש הקיים כמו גם לגבי משמורת הקטינים ודמי המזונות – אם יש כאלו. עורכת דין הילה וינטרוב מתמחה בהכנת הסכמי גירושין מגוונים אשר נתפרים כמו חליפה לכל לקוח וצרכיו הייחודיים לו.

חלוקת רכוש בגירושין – איך מתבצעת?

חלוקת רכוש בגירושין אמורה להתבצע במספר מישורים. יש להבחין בין כספים הצבורים בבנקים, בחברות ביטוח, בקרנות פנסיה והשתלמות וכדומה, ובין נדל"ן ורכוש אחר. חלוקת כספים לרוב קלה יחסית, נוכח העובדה כי החישובים יכולים להיעשות ללא קושי ונומינאלית. לדוגמא: בן זוג אשר ברשותו קרן פנסיה שלא ניתן או כדאי לפדות אותה יציג את היתרה העדכנית והסכום שבה ייזקף בחציו לצד השני. בן הזוג יזכה לסכום שווה נזיל אשר מצוי בתכניות פיננסיות שונות נזילות, או לחילופין, תכנית הפנסיה שלו תישאר בבעלותו (תלוי בהסכמת הצדדים). כמו"כ, כאשר יש היתרה לא ברורה, הדרך הטובה ביותר היא פניה לאקטואר אשר יערוך את החישוב הכספי לפיו ייקבע כמה כל צד צריך לקבל בחלוקת הכספים שנצברו בתוכניות הפנסיה, ההתשלמות וכיוצ"ב.

חלקות נדל"ן ורכוש אחר

כאן הקושי רב יותר, שכן במקרים רבים נשמעת הטענה כי אין לחלק את הנכסים בצורה שווה. כמו"כ, לא תמיד יש ברשות אחד הצדדים כל המידע באשר לנכסים של הצד השני. עם זאת, גם נושא זה מומלץ לפתור ובמקרים רבים לחלק ולא להשאיר בבעלות משותפת שכן כאשר נפרדים לרוב, קיימת עדיפות להפריד גם את הרכוש. זהו פתח לצרות וסכסוכים העלולים להגיע בעתיד. גם אם בני הזוג מסכימים בשלב זה אם וכשיהיו בתמונה בני זוג חדשים לכל אחד מהצדדים תיווצר אווירה אחרת וכתוצאה מכך הדרישות ייתכן וישתנו. מספר אפשרויות לחלוקת נכסים. האחת היא חלוקת הנדל"ן עלי פי שווי ערך כל אחד. במידה וערך הנכסים של אחד מהשני שונה יהיה פיצוי כספי הדדי. אפשרות שנייה היא מכירת כל הנכסים בשוק החופשי לצד ג' וחלוקת התמורה שתתקבל או לחלופין אפשרות נוספת כאשר צד אחד רוכש את חלקו של האחר ובכך לרוב יש כדי לפשט את ההליך, כמובן תוך פיצוי כספי.

חלוקת רכוש בגירושין – שירות של עורכת דין מקצועית

עורכת דין הילה וינטרוב מתמחה בהכנת הסכמי גירושין מורכבים בהם יש צורך בחלוקת רכוש ובהחלטה לגבי משמורת ילדים. עו"ד וינטרוב יכולה לייצג את שני הצדדים במקביל או לייצג צד אחד ולשמור על האינטרסים האישיים שלו בלבד. הדבר תלוי במערכת היחסים של בני הזוג, בצרכיהם וברצונותיהם. בכל מקרה, עו"ד וינטרוב תיצג את הצדדים ברגישות ובמקצועיות תוך כדי הצעת המתווה הטוב ביותר עבורם מכל האלטרנטיבות האפשריות.

הילה וינטרוב עורכת דין ומגשרת

עו"ד גירושין, הילה וינטרוב מומחית בתחום דיני משפחה וגירושין וכן הינה מגשרת מוסמכת.
סגירת תפריט

לייעוץ משפטי השאירו פרטים:

או התקשרו לתיאום פגישה:

דילוג לתוכן