חלוקת רכוש בגירושין

במסגרת חלוקת רכוש בגירושין, מומלץ להגיע להבנות – וכך לייעל את ההליך כראוי וברוח טובה. אכן, לאורך השנים האחרונות הסטטיסטיקה מציגה תמונת מצב עגומה כאשר זוגות נשואים רבים בוחרים להפריד כוחות – ולפרק את החבילה. עם זאת, לאורכה של הזוגיות נצבר רכוש רב וזו אחת הסיבות בגינן אנשים רבים חוששים לפתוח בהליך גירושין, נוכח החשש לאבד רכוש שנצבר. כיצד ניתן להגיע אל עמק השווה ולחלק את הרכוש? כיצד אבטיח את זכויותיי בעת פרידה? לשם כך, אתם מוזמנים לפנות אל עו"ד ומגשרת הילה וינטרוב. מומחית זו עוסקת בתחום דיני המשפחה. החל מנושאי משמורת, מזונות, רכוש, פירוק שיתוף, אבהות ועד הסכמי ממון, הסכמי גירושין והסכמי שלום בית – תקבלו מענה מקצועי ואישי.

חלוקת רכוש בגירושין: להגיע לפשרה

לאורך השנים, אנו מתמודדים עם מגוון קשיים ואתגרים – כאשר הליך גירושין הוא ללא ספק אחד מהם. אכן, מדובר בהתמודדות לא פשוטה כלל וכלל כאשר האהבה שפעם הייתה הופכת כעת לאיבה עצומה. בהליך גירושין אנו רואים לא פעם כי לעיתים האדם שהיה הקרוב אליך ביותר הופך להיות אויבך. במקביל, על בני הזוג המעוניינים להתגרש לבצע מספר פעולות קרות ומנוכרות – אך הכרחיות לשם סיום הפרק הנוכחי בחייהם ותחילתו של אחד חדש. אחת מהפעולות הנדרשות הינה חלוקת רכוש בגירושין.

בהתאם לחוק יחסי ממון, אופן חלוקת הרכוש בעת הליך הגירושין יתבצע שווה בשווה למעט חריגים (כמו הסכם ממון, ירושות ומתנות, כספים שהתקבלו כתוצאה מתאונות דרכים וכויוצ"ב). קיימת הבחנה בין רכוש משותף הנצבר על ידי בני הזוג לאורך שנות הזוגיות לבין רכוש הנצבר לפני תחילתה של הזוגיות. וזאת, לצד רכוש אשר עבר בירושה. במקביל, נדגיש כי במקרים רבים מצב זה יכול להיות סבוך ופתלתל למדי ואינו חד משמעי. בשל כך, רצוי לפנות אל עורך דין המתמחה בענייני משפחה. כך למשל, דירה שנרכשה ע"י אחד הצדדים בטרם נישאו. המצב אינו חד משמעי. ככל והצדדים ניהלו מערכת יחסים מספר רב של שנים, התגוררו בדירה משך שנים, שיפצו אותה, השביחו אותה וכו' כך ייטה בית משפט לקבוע, כי הצד האחר זכאי למחצית הדירה (אף אם היא נרכשה בטרם נישאו הצדדים) וזאת כל עוד אין הסכם ממון. כמובן כל מקרה לגופו, וישנם מספר פרמטרים שבית משפט בוחן אולם מדובר בדוג' אחת הממחישה את החשיבות בעריכת הסכם ממון, בעיקר, אך לא רק אם יש בידי מי מהצדדים נכסי נדל"ן בטרם הנישואים.

עו"ד הילה וינטרוב, מומחית בתחום דיני המשפחה והגירושין תסייע לכם גם במקרים בהם לא נחתם הסכם ממון טרם החתונה. בהיעדרו של הסכם זה, על עורך הדין לסייע בעת חלוקת הרכוש כראוי. מתקשים להגיע לפשרה? ליווי משפטי ומקצועי זה יאפשר לכם לפנות אל הערכאות השונות – ולהתקדם קדימה בבטחון עד למתן פסק דין סופי.

חלוקת רכוש  בגירושין – לקבל את הסיוע הדרוש

הליך הגירושין הוא איננו הליך פשוט; להיפך. חלוקת רכוש היא אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לעניינים אשר יש עליהם מחלוקות רבות בזמן הפרידה. זקוקים לסיוע בנושא זה? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר .

במסגרת הליך גירושין חלוקת רכוש הינו שלב בלתי נמנע ואף הכרחי. בתיקים רבים הרכוש נמצא במרכז הסכסוך. במילים אחרות, כדי שניתן יהיה לקבל חזרה את השליטה על הכספים והנדל"ן שצברתם לאורך השנים. כדי להגיע לפשרה הרצויה כמו גם לשמור על רוח טובה לאורך יישוב המחלוקות וכן כאשר הנכם נדרשים לנהל מאבק כדי לקבל את רכושכם, מומחית זו תייעץ ותלווה אתכם שלב אחר שלב במקצועיות הדרושה, תוך בניית אסטרטגיה בתיק שתבטיח את זכויותיכם בבוא העת.

חלוקת רכוש בגירושין

הליך גירושין חלוקת רכוש – לבצע זאת באופן הוגן ומכובד

ככל שאנו מתבגרים, כך אנו צוברים רכוש רב יותר. בין אם מדובר בנדל"ן, כספים בחשבונות בנק, ירושות וכן הלאה, בבואנו להיכנס לברית הנישואין מומלץ כיום במצב שבו ישנו פער כלכלי בין הצדדים להגן על רכוש זה – ולנסח הסכם ממון מקיף. כך, במקרה בו נחליט בבוא הזמן להתגרש או להיפרד מבן או בת הזוג – נוכל להתחיל פרק חדש עם הנכסים והכספים הרלוונטיים שנצברו לפני מערכת היחסים ולא נתחרט על כך שלא עשינו זאת מבעוד מועד.

עם זאת, לא כל בני זוג מגיעים למסקנה מתבקשת זו ועורכים הסכם ממון. בהתאם, במקרים בהם הם מחליטים להיפרד ולפתוח בהליך גירושין, יהיה עליהם להגיע לפשרות שונות – בייחוד כאשר מדובר בחלוקת הרכוש. נקודת המוצא היא כי הרכוש המשותף, אשר נצבר לאורך שנות הנישואין, יתחלק שווה בשווה והכל בהתאם לחוק יחסי ממון. עם זאת, במצבים בהם אין הסכמה של הצדדים לחלוקת הרכוש ייתכן ויתעוררו מחלוקות בעת פרידה. וזאת, משום שישנו רכוש רב אותו מורכב להעריך ולכמת. אנו מדברים, בין היתר, על זכויות סוציאליות, מוניטין עסקי, "פיצוי" על כך שהאישה תרמה לבית ואפשרה לגבר לצאת ולהשתכר או להיפך, מקרים של הימורים של אחד הצדדים, אלימות ועוד.

לשם כך, וכדי שניתן יהיה להגיע להערכה ובחינה מדוקדקת, יש לפנות אל עורך דין מקצועי המומחה בתחום דיני המשפה בכלל והליך הגירושין בפרט. מעוניינים להגיש תביעה לחלקות רכוש? ברצונכם לברר את זכאותכם בנוגע למניות, זכויות סוציאליות ומוניטין? ייעוץ וטיפול משפטי זה יסייע לכם להגיע לתוצאה הוגנת ומכובדת.

הליך גירושין חלוקת רכוש – ערכי המצוינות והאמינות

הליך גירושין יכול להיות הליך מהיר ונעים (באמצעות גישור והגעה להסכמות) ולעיתים יכול להיות מורכב ומתיש. עם זאת, כדי שניתן יהיה להגיע להסכם הוגן ולחתום עליו, אתם מוזמנים לפנות אל עו"ד ומגשרת הילה וינטרוב אשר צברה ניסיון רב משך השנים בגישורים ובהגעה למאות הסכמים בדרכי שלום אשר דוגלת בראש ובראשונה לנסות ולמצות את כלל האפשרויות בטרם פתיחת הליך משפטי והכל כשטובת הילדים לנגד עיניה. משכך, מרבית התיקים בניצוחה הסתיימו בהסכמים שזכו לשבחים בקרב שופטים בבתי המשפט השונים. גם כשהמצב נראה בלתי אפשרי, מבחינתי תמיד קיימת האפשרות להגעה להסכם כולל.  אני חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2013, וצברה ניסיון וידע רב מספר שנים באחד המשרדים הבולטים והמובילים בארץ בתחום. מעבר לכך, היא מחזיקה בערכי המקצועיות ואמינות – תוך מתן שירות אדיב לקהל הלקוחות.

סגירת תפריט

לייעוץ משפטי השאירו פרטים:

או התקשרו לתיאום פגישה:

דילוג לתוכן