חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגרושין

במסגרת חלוקת רכוש בגירושין, מומלץ להגיע להבנות – וכך לייעל את ההליך כראוי וברוח טובה. אכן, לאורך השנים האחרונות הסטטיסטיקה מציגה תמונת מצב עגומה כאשר זוגות נשואים רבים בוחרים להפריד כוחות – ולפרק את החבילה. עם זאת, לאורכה של הזוגיות נצבר רכוש רב וזו אחת הסיבות בגינן אנשים רבים חוששים לפתוח בהליך גירושין, נוכח החשש לאבד רכוש שנצבר. כיצד ניתן להגיע אל עמק השווה ולחלק את הרכוש? כיצד אבטיח את זכויותיי בעת פרידה? לשם כך, אתם מוזמנים לפנות אל עו"ד ומגשרת הילה וינטרוב. מומחית זו עוסקת בתחום דיני המשפחה. החל מנושאי משמורת, מזונות, רכוש, פירוק שיתוף, אבהות ועד הסכמי ממון, הסכמי גירושין והסכמי שלום בית – תקבלו מענה מקצועי ואישי.

חלוקת רכוש בגירושין: להגיע לפשרה

לאורך השנים, אנו מתמודדים עם מגוון קשיים ואתגרים – כאשר הליך גירושין הוא ללא ספק אחד מהם. אכן, מדובר בהתמודדות לא פשוטה כלל וכלל כאשר האהבה שפעם הייתה הופכת כעת לאיבה עצומה. בהליך גירושין אנו רואים לא פעם כי לעיתים האדם שהיה הקרוב אליך ביותר הופך להיות אויבך. במקביל, על בני הזוג המעוניינים להתגרש לבצע מספר פעולות קרות ומנוכרות – אך הכרחיות לשם סיום הפרק הנוכחי בחייהם ותחילתו של אחד חדש. אחת מהפעולות הנדרשות הינה חלוקת רכוש בגירושין.

בהתאם לחוק יחסי ממון, אופן חלוקת הרכוש בעת הליך הגירושין יתבצע שווה בשווה למעט חריגים (כמו הסכם ממון, ירושות ומתנות, כספים שהתקבלו כתוצאה מתאונות דרכים וכויוצ"ב). קיימת הבחנה בין רכוש משותף הנצבר על ידי בני הזוג לאורך שנות הזוגיות לבין רכוש הנצבר לפני תחילתה של הזוגיות. וזאת, לצד רכוש אשר עבר בירושה. במקביל, נדגיש כי במקרים רבים מצב זה יכול להיות סבוך ופתלתל למדי ואינו חד משמעי. בשל כך, רצוי לפנות אל עורך דין המתמחה בענייני משפחה. כך למשל, דירה שנרכשה ע"י אחד הצדדים בטרם נישאו. המצב אינו חד משמעי. ככל והצדדים ניהלו מערכת יחסים מספר רב של שנים, התגוררו בדירה משך שנים, שיפצו אותה, השביחו אותה וכו' כך ייטה בית משפט לקבוע, כי הצד האחר זכאי למחצית הדירה (אף אם היא נרכשה בטרם נישאו הצדדים) וזאת כל עוד אין הסכם ממון. כמובן כל מקרה לגופו, וישנם מספר פרמטרים שבית משפט בוחן אולם מדובר בדוג' אחת הממחישה את החשיבות בעריכת הסכם ממון, בעיקר, אך לא רק אם יש בידי מי מהצדדים נכסי נדל"ן בטרם הנישואים.

עו"ד הילה וינטרוב, מומחית בתחום דיני המשפחה והגירושין תסייע לכם גם במקרים בהם לא נחתם הסכם ממון טרם החתונה. בהיעדרו של הסכם זה, על עורך הדין לסייע בעת חלוקת הרכוש כראוי. מתקשים להגיע לפשרה? ליווי משפטי ומקצועי זה יאפשר לכם לפנות אל הערכאות השונות – ולהתקדם קדימה בבטחון עד למתן פסק דין סופי.

חלוקת רכוש  בגירושין – לקבל את הסיוע הדרוש

הליך הגירושין הוא איננו הליך פשוט; להיפך. חלוקת רכוש היא אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לעניינים אשר יש עליהם מחלוקות רבות בזמן הפרידה. זקוקים לסיוע בנושא זה? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר .

במסגרת הליך גירושין חלוקת רכוש הינו שלב בלתי נמנע ואף הכרחי. בתיקים רבים הרכוש נמצא במרכז הסכסוך. במילים אחרות, כדי שניתן יהיה לקבל חזרה את השליטה על הכספים והנדל"ן שצברתם לאורך השנים. כדי להגיע לפשרה הרצויה כמו גם לשמור על רוח טובה לאורך יישוב המחלוקות וכן כאשר הנכם נדרשים לנהל מאבק כדי לקבל את רכושכם, מומחית זו תייעץ ותלווה אתכם שלב אחר שלב במקצועיות הדרושה, תוך בניית אסטרטגיה בתיק שתבטיח את זכויותיכם בבוא העת.

חלוקת רכוש בגרושין
חלוקת רכוש בגרושין
עורכת דין לגירושין הילה וינטרוב

השאירו עכשיו פרטים בטופס:

עו"ד לגירושין וענייני משפחה הילה וינטרוב

אשמח לעמוד לרשותך ולספק יעוץ משפטי מותאם אישית, ניתן להשאיר פרטים בטופס ואחזור אליך בהקדם.

*המידע המופיע במאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא וכל שימוש במידע הינו באחריות הקורא בלבד.

אהבתם? שתפו הלאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

לייעוץ משפטי השאירו פרטים:

דילוג לתוכן