close
search
צור קשר
close

השאירו פרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם :

  רוצה לקבוע פגישה? אבל בזמן שנוח לך? בחר ביומן תאריך ושעה שנוחה לכך ופנויה ביומן שלי

  לתיאום פגישה ביומן

  עורך דין ידועים בציבור

  מי הם ידועים בציבור?

  ידועים בציבור הם בני זוג אשר מקיימים יחד מסגרת משפחתית מבלי שנישאו. במציאות של ימינו, לא כל אחד יכול או רוצה לעבור דרך דלתות בית הדין הרבני ולהתחתן כדת משה וישראל. במקום זאת, ניתן לפנות למסלול נוסף: הכרה כידועים בציבור.

  קיימת עמימות הן בחקיקה והן בפסיקה לגבי הגדרת "ידועים בציבור". הפסיקה מדברת על מספר קריטריונים ובעיקר ניהול חיי זוגיות וכן ניהול משק בית משותף. התשובה לשאלה האם הצדדים נחשבים לידועים בציבור נלמדת מהראיות וכל מקרה לגופו. עם השנים, הפסיקה הקלה על הקריטריונים לצורך קביעת ההגדרה של ידועים בציבור. כך למשל, נקבע כי תקופה של 3 חודשים בלבד יכולה להספיק על מנת ל"הכתיר" את הצדדים כידועים בציבור [פס"ד אמיר נ' זגר ][כבוד השופט קלינג]. כמו"כ, ישנן פסיקות לפיהן אף אם הצדדים לא ניהלו כלל משק בית משותף וכל אחד מהם התגורר בדירה נפרדת, מאחר והצדדים ראו עצמם כזוג לכל דבר וכך הציגו עצמם בפני הסביבה, הם נחשבו "כידועים בציבור".

  קרדיט – Pixabay

  עורך דין ידועים בציבור – לקבל הכרה בעת ניהול חיי משפחה

  רבים מאתנו שואפים, בבוא מן הימים, לבנות תא משפחתי אוהב, תומך ויציב. עם זאת, חשוב להדגיש כי ישנן דרכים רבות למסד את היחסים בין בני זוג. אמנם זוגות רבים בוחרים למסד את יחסיהם באמצעות בית הדין הרבני ולהתחתן. עם זאת, אין זה אומר כי יש באפשרות כולם לעבור דרך הממסד הדתי בארץ ולקבל גושפנקא לנישואין.

  מי שאינו מעוניין/אינו יכול להתחתן דרך ביה"ד ניצבת בפניו אפשרות נוספת ומשמעותית לא פחות. אנו מדברים, כמובן, על הכרה כידועים בציבור. מעוניינים להקים תא משפחתי בארץ ולנהל משק בית משותף? אין באפשרותכם להתחתן דרך הרבנות? או שמא מבחינה אידיאולוגית אינכם מעוניינים לפנות אל הממסד הדתי? כדי לקבל את ההכרה בתור ידועים בציבור ולדאוג לכלל הזכויות שלכם ביום שאחרי, יש לפנות אל עורך דין מומחה בדיני משפחה.

  אין ספק, בזכות הכרה משפטית זו ידועים בציבור ייהנו ממגוון זכויות סוציאליות לצד הטבות אחרות. וזאת, בדומה לזוגות נשואים. החל מנושאי ירושה וממון, חוק הביטוח הלאומי, ביטוח זקנה, ביטוח שארים וכן הלאה – הכרה זו הינה משמעותית ויש בה יתרונות רבים אך גם סכנות, כל מקרה לגופו.

  עורך דין ידועים בציבור – לקבל את ההכרה המשפטית

  כאשר זוגות מעוניינים לקבל הכרה בתור ידועים בציבור, עליהם להוכיח את הסטטוס הזוגי שלהם. וזאת, בשונה מזוגות נשואים. עם זאת, ובמידה ואתם מעוניינים לקבל את ההכרה המשפטית במעמד זה ולדאוג לכלל הזכויות הרכושיות שצברתם לעתיד, כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם עו"ד ומגשרת הילה וינטרוב.

  עורך דין ידועים בציבור ליעוץ ניהול משק בית משותף

  עורך דין ידועים בציבור מייעץ ללקוחות אשר מעוניינים לחיות יחדיו מבלי למסד יחסיהם באופן רשמי אך מעוניינים להגיע להסכמות במקרה של פרידה. ידועים בציבור מוגדרים כבני זוג שאינם נשואים זה לזה אך מנהלים משק בית משותף וקשר רומנטי (חשוב לדעת כי ניהול משק בית משותף אינו תנאי הכרחי לצורך הכרה כ"ידועים בציבור". הפסיקה הכירה גם בזוגות שחיים בנפרד כידועים בציבור). רבים מאנשים המגיעים לפרק ב' מחפשים זוגיות קבועה אך מאחר והם צברו רכוש הם מעוניינים לקבע את מערכת היחסים ביניהם בהסכם. במקרים אחרים, זוגות בראשית דרכן, שמסיבות כאלו ואחרות לא נישאו אשר מעוניינים להסדיר מראש במקרה של פרידה את אופן חלוקת רכוש, עסק משותף וכדומה. עורכת דין הילה וינטרוב מתמחה בתחום ידועים בציבור ותסייע לכם להגיע להסכם כולל אשר יסדיר את כלל המחלוקות במקרה של פרידה.

  עורך דין ידועים בציבור – מהם נושאי הטיפול?

  עורך הדין יכול לסייע לידועים בציבור לנסח הסכם ממון כך שיגן עליהם במקרה של פרידה. בהסכם ניתן לקבוע מי בעל הזכויות בדירה המסויימת שבו מתגוררים בני הזוג ותוך כמה זמן למשל יאלץ הצד השני (שאינו בעל הדירה ) לפנות את אותה ברגע מועד מתן ההודעה על הפרידה. קיימת אפשרות לקבוע כי במקרה של פרידה הנכס אמור להישאר בבעלות אותו צד. ניתן לקבוע שאותו צד יקבל תשלום דמי שכירות מבן הזוג או יוותר עליו וכדומה. בנוסף, קיימת התייחסות לתשלומי משכנתא אם קיימים ועוד. תחום אחר שניתן לדבר עליו הוא מזונות ומשמורת על ילדים בעת הפרידה ועוד. הצורך בהסכם נובע מהסיבה הפשוטה שבני הזוג אינם נשואים ומכאן שבניגוד לזוג נשוי, חוק יחסי ממון אינו חל ולכן גם הסכנה שעלולה להיווצר במקרה של פרידה. משכך, לכל זוג ידועים בציבור מומלץ לחתום על הסכם אשר משקף את כלל ההסכמות בין הצדדים בכל עניין הקשור לפרידה.

  תביעה לבית משפט

  לא בכל מקרה ניתן להגיע להסכם. ואז, כאשר אין הסכם במקרים רבים נוצרות מחלקות בעת פרידה. כאן, לרוב, יהיה צורך בהליכי גישור. אם הליך הגישור יצלח לא יהיה צורך בפנייה לבית המשפט. ככל ואין הסכם המסדיר את היחסים וכן אין אפשרות לגישור בין הצדדים, בלית ברירה, אחד הצדדים יפנה לבית המשפט לשם קבלת סעדים בתביעות מתאימות (חלוקת רכוש/משמורת/מזונות ילדים/מזונות אישה וכו').

  ייצוג וטיפול

  במקרים של דיונים בבתי משפט לענייני משפחה יהיה צורך בייצוג מקצועי ואישי. עורכת דין הילה וינטרוב היא בעלת מוניטין, ידע וניסיון רב בתחום ידועים בציבור ותעשה הכל למען טובת הלקוח. היא תשתמש בתקדימים משפטיים, תציג מסמכים, תביא עדויות ועוד. עו"ד ידועה בעיקר בשירות המקצועי והיחס אישי שלה כלפי לקוחותיה.

  עורך דין לענייני ידועים בציבור

  התא המשפחתי עובר שינויים משמעותיים בעידן הנוכחי, וכך גם הזוגיות. אחת המגמות המעניינות והבולטות היא הגידול ההולך וגדל במספרם של זוגות שבוחרים לחיות ביחד גם בלי חתונה פורמלית (בין אם מתוך בחירה ובין אם מדובר בפרק ב' של מי מהצדדים). זוגות אלה – שמוגדרים כ"ידועים בציבור" – זכאים למרבית הזכויות שמהן נהנים הזוגות הנשואים. אך כאן גם טמונה הסכנה שכן במקרה של פרידה אין חוק יחסי ממון (כמו בקרב זוגות נשואים) שחל עליהם ולכן מומלץ כיום לכל זוג שחי כידועים בציבור לערוך הסכם ממון. בהתאם יש מצבים רבים שבהם פונים אל עורך דין ידועים בציבור ומבקשים את עזרתו, ובאופן טבעי כדאי להגיע לעו"ד מנוסה ובקיאה בתחום ספציפי זה – עו"ד הילה וינטרוב, משלבת בעבודתה מקצועיות ויחס אישי וכבר סייעה לזוגות רבים.

  באילו מקרים פונים אל עורך דין ידועים בציבור?

  • הסכם ממון – חוזה מסודר שמפרט אילו נכסים שייכים לכל אחד מבני הזוג בנפרד ומהו הרכוש המשותף. בפרט מומלץ לערוך הסכם שכזה כשמדובר על ידועים בציבור שיש להם ילדים שאינם משותפים.
  • עריכת צוואה – כשידועים בציבור רוצים להבטיח כי בן או בת הזוג יהיו היורשים שלהם אחרי מותם, חשוב מאוד לעגן זאת בצוואה שמבהירה זאת באופן מפורש. ללא צוואה ברורה שעומדת בכל הקריטריונים שקובע החוק, בן או בת הזוג שנשארים בחיים עלולים להתקשות לקבל את חלקם בירושה.
  • מיצוי זכויות – מול גופים כמו המוסד לביטוח לאומי, עיריות ואחרים. עורך דין ידועים בציבור ידאג לזכויותיכם.
  • פרידה – כמו בגירושין של זוג נשוי, גם כשידועים בציבור מחליטים להיפרד ייתכנו קונפליקטים סביב סוגיות שונות, וקל וחומר כאשר אין הסכם ממון. ליווי צמוד של עו"ד עם מומחיות בנושא הידועים בציבור תסייע לכם לשמור על האינטרסים החשובים לכם.

  עורך דין לענייני ידועים בציבור עם בקיאות מקצועית ומחויבות מלאה

  בכל המקרים הנ"ל שבהם פונים אל עורך דין ידועים בציבור נדרשת גם בקיאות מקצועית מעמיקה וגם מחויבות להשקיע מאמץ מרבי כדי להגיע לתוצאות הרצויות. עם עו"ד הילה וינטרוב אתם יכולים לסמן V על שני המרכיבים הנ"ל ועל עוד מרכיב חשוב – יחס אישי חם שנובע מתחושת השליחות של הילה למקצוע ובעיקר לכך שהיא יכולה לסייע לאנשים בצמתים שונים בחייהם. כל השירותים המוצעים במשרד הבוטיק של עו"ד וינטרוב בת"א ניתנים בזמינות גבוהה.

  לחצו והשאירו פרטים בטופס לתיאום פגישה עם עו"ד הילה וינטרוב

  form-image

  לתיאום שיחת ייעוץ ראשונית

   תחומי עיסוקים נוספים

   דילוג לתוכן